V roce 2019 byl 3. ročník VYVRHELLS PRO DĚTI opět na podporu Kubíka ze Sušic. Celkově se v ročnících 2018 a 2019 podařilo získat pro Kubíka 120 215,- Kč.

Z těchto peněz byl již Kubíkovi rezervován léčebný pobyt pro rok 2020 (zálohová faktura), zakoupena kompenzační pomůcka (doklad) a bude mu přispěno i na rok 2021.

O KUBÍKOVI

Kubíček se narodil 3.3.2008 po komplikovaném porodu kleštěmi. Bohužel musel být oživován a převezen na neonatologické oddělení, kde byl týden v umělém spánku. Po týdnu se začalo vše v lepší obracet a po 14 dnech jsme mohli jít domů. Od 3 týdnů cvičíme Vojtovu metodu. Ve 2 letech mu diagnostikovali DMO – diparetická forma až triparéza.

Dnes chodí, ale má výraznější problém s rovnováhou, po určité chvíli vždy upadne, na pravé ruce a noze má ztíženou motoriku, vývoj řeči je opožděný. Po mentální a psychické stránce je v pořádku. Od září 2015 chodí do školy, kde se mu moc líbí. Nejraději pracuje se svým tatínkem, rád poslouchá a zpívá písničky, zajímá se o fotbal a hokej.

Pravidelně doma cvičíme, dojíždíme na rehabilitační kontroly, jezdíme na logopedii, hipoterapii, absolvovali jsme pobyty v centru Arpida a Klimtherapy v lázních Klimkovice.

S manželem bydlíme v rodinném domku a staráme se o 4 děti. Dcery 17 a 19 let jsou z manželovo prvního manželství , potom je Kubíček, který je postižený a 5-letý syn.

Rehabilitační pobyt Klimtherapy v lázních Klimkovice jsme absolvovali již třikrát. Kubík tak posílil svalstvo celého těla, zlepšil rovnováhu a stabilitu a zlepšili se pohybové stereotypy.

Kubíček dělá při pravidelné rehabilitaci stále pokroky, ale má velké nedostatky v rovnováze a koordinaci, proto si myslíme, že by tato další terapie byla pro něj to nejlepší.

Budeme moc vděčni, pokud nám pomůžete Kubíčkovi umožnit absolvovat další léčebný program.

Více na webu kouzelnaprani.cz